czwartek, 3 stycznia 2013

Najlepsze aplikacje na Android w kategorii fitness/żywienie Jako dumny i zadowolony posiadacz telefonu z Androidem, chciałam Wam przedstawić całkowicie subiektywny wybór najlepszych aplikacji dotyczących diet, odchudzania, zdrowego żywienia a także ćwiczeń. Warto je zainstalować i używać w codziennym życiu :). Kolejność nie ma znaczenia.

Endomondo
Chyba najbardziej znana aplikacja tego typu, idealna dla biegaczy, rowerzystów czy tak jak ja, osób spacerujących, których interesuje przebyta trasa. W wersji darmowej aplikacja zapisuje nasze trasy, podaje ilość kilometrów, spalonych kalorii, prędkość z jaką się poruszaliśmy i całą masę innych szczegółów. Wszystkie treningi zapisują się na naszym profilu na stronie, dzięki czemu możemy je na bieżąco śledzić. Nie będę się nad tym rozwodzić, bo to absolutne „must have”, tym bardziej, że aplikacja jest porządnie zrobiona i bardzo czytelna.


 
E-Codes Free
Świetna aplikacja, dzięki której mamy możliwość sprawdzić, co tak naprawdę znajduje się w składzie produktu, jaki mamy zamiar kupić. Nawet będąc w sklepie, wystarczy wpisać np. E950 i już dowiemy się, że w dużych ilościach nie warto spożywać tego produktu. Prosta w obsłudze, nie zawiesza się i dzięki niej już nie kupuję nic szkodliwego. Warto zainstalować i używać.


Wiesz, co jesz
Podobna do poprzedniej, ale nieco rozszerzona. Zawiera spis większości składników, jakie znajdują się w gotowych produktach - od substancji słodzących przez konserwanty i barwniki. W całości po polsku. Ułatwia poruszanie się w świecie zdrowego żywienia i dokonywanie zdrowych decyzji.


Libra - Weight Manager
Aplikacja pozwalająca śledzić zmiany wagi – przedstawia je w postaci wykresu, analizuje i oblicza przewidywaną tendencję. Dzięki niej mamy stały dostęp do swojej wagi i postępów. Dopiero ją zainstalowałam, ale spodobał mi się przejrzysty wygląd i bezproblemowa obsługa. 


Water Your Body
Bardzo dobra aplikacja dla wszystkich, którzy zapominają o piciu wody. Wklepujemy swoją wagę a program oblicza, jak dużo płynów powinniśmy wypić w ciągu dnia. Po każdym wypiciu dodajemy objętość, jaka została wypita a jeśli jest jej zbyt mało – aplikacja przypomina o uzupełnianiu wody. Fantastyczna sprawa, bo picie wody jest kluczowe przy dbaniu o linię oraz prowadzeniu zdrowego trybu życia.


Znacie? A może możecie polecić coś równie ciekawego? :)

11 komentarzy:

 1. Endomondo uwielbiam, fajne z tym picie wody ;) ciekawe czy na Nokii by poszło :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama korzystam z Endomondo, ale chyba skuszę się jeszcze na wypróbowanie innych:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z endomondo korzystałam w wakacje, kiedy jezdziłam na rowerze. Fajna sprawa. Mam nadzieje ze niedługo znowu do niego wróce. Inne również ciekawe, więc może coś ściągnę. Pozdrawiam ; D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale fajne te aplikacje :) Bardzo przydatne ;*

  OdpowiedzUsuń
 5. Do biegania używam zamiast Endomondo Nike +, ale na lato z pewnością sobie ściągnę gdy będę jeździć na rowerze : )

  OdpowiedzUsuń
 6. ja długo używałam runkeepera, ale teraz przerzuciłam się na endomondo ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. O, aplikacja dotycząca wody jest super :) muszę ją sobie zainstalować, bo woda zawsze schodzi na dalszy plan, a przecież jest mega ważna. Endomondo używam i polecam :) jeszcze polecam RememberTheMilk - lista zadań (codziennych, cotygodniowych, comiesięcznych) idealna przypominajka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. To ja jeszcze polecę Cardio Trainer, bardzo fajna aplikacja.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny jest Workout Trainer, niestety płatny. Ale warto!

  OdpowiedzUsuń